Zapraszamy do udziału w XV Podkarpackim Festiwalu Zespołów Tańca Ludowego GACOK

Zapraszamy zespoły folklorystyczne oraz pary taneczne do udziału w XV Podkarpackim Festiwalu Zespołów Tańca Ludowego GACOK w Gaci. Konkurs odbędzie się 5 czerwca na Gackiej Górce obok dawnego Uniwersytetu Ludowego w Gaci, początek godz. 13.00.

Festiwal jest promocją przede wszystkim folkloru Podkarpacia: tańców, śpiewu, obrzędów, muzyki, strojów i rękodzieła. Komisja oceniać będzie programy w dwóch kategoriach: opracowania artystycznego i prezentacji tradycyjnej przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Dlatego też, mile widziani są na Festiwalu tancerze starsi, których wiedza i umiejętności są cenne także dla badaczy folkloru, etnografów i choreografów.

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać do 20 maja elektronicznie lub na adres Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Kliknij tutaj i pobierz regulamin oraz kartę zgłoszenia

Patronat:

Kolorowy rysunek przedstawiający parę taneczną w stroju ludowym oraz tekst: XV Podkarpacki Festiwal Zespołów Tańca Ludowego Gacok. Regulamin.