Zespół Taneczny "Koralik" powrócił z Niemiec

Z Niemiec powrócił Zespół Taneczny „Koralik” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu, który w dniach 12 - 21 października 2018 r. uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu “Spotkania na Granicy”, organizowanym w Kraju Saary, tuż przy granicy niemiecko-francuskiej. Spotkania odbywały się pod hasłem “Za siedmioma górami – Europa krajem bajek”.

Mieszkańcom Bexbach “Koralik” pokazał widowisko taneczne „Kopciuszek” oparty na baśniach Hansa Christiana Andersena, obejrzało go blisko 1300 osób. Spektakl zachwycił niemiecką publiczność wspaniałym tańcem, fascynował też kostiumami i pełną wyrazu muzyką, dlatego też brawom nie było końca, a zespół bisował wielokrotnie.

Choreografię do widowiska przygotowała Dorota Pantuła-Ferlejko, scenografię i rekwizyty wykonała Halina Paszkowska i Grażyna Dobrowolska, kostiumy wykonała Anna Cieszkowska, nad światłem i dźwiękiem czuwał Ireneusz Kolaszko, a kompozytorem piosenki „Dziękuję wam gołąbki” jest Jacek Marcińczak.

Zespół w festiwalu uczestniczył po raz pierwszy w 1998 r., a więc była to edycja jubileuszowa - 20-lecie Festiwalu. Koralik za każdym razem przyjmowany jest przez gospodarzy  niezwykle serdecznie. Tym razem 37-osobowa grupa przemyskiej młodzieży w wieku od 10 do 17 lat spotkała się z  uczniami szkół w Bexbach, nawiązały się przyjaźnie.

Wspólnie z uczniami niemieckimi zwiedzili najstarsze miasto niemieckie Trier, gdzie Koralik zatańczył Flash mob w centrum miasta, a także Homburg, Muzeum Górnictwa i park miniatur w Bexbach oraz Saarbrücken.

Pobyt w Niemczech został częściowo dofinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej – Deutsch-Polnisches Jugendwerk.

Zobacz zdjęcia z pobytu ZT "Koralik" w Niemczech