Krzyżówka "Przemka" na pochmurny dzień

Gdy za oknami ponuro, szaro i pada deszcz to najczęściej źle to wpływa na nasz nastrój, bardzo tęsknimy za wiosennym słońcem. Z pomocą śpieszy Przemyski Klub Szaradzistów „Przemek”. Na poprawienie humoru i by rozproszyć pochmurny dzień nasz klubowicz - pan Czesław Żygłowicz  - ułożył  krzyżówkę. Za jej prawidłowe rozwiązanie rozlosujemy nagrody - gadżety reklamowe CK.  Mamy też nadzieję, że czas upłynie Państwu miło, a więc do dzieła:

W kolorowe pola wpisujemy po dwie litery. Litery z tych pól oraz z pól z kropką czytane rzędami, utworzą rozwiązanie.

POZIOMO:

1)  położenie bez wyjścia.
2)  wytwarza energię elektryczną.
9)  narządy ruchu ryb.
10) chwalebny lub haniebny.
12) treści lub ludności.
13) na czele szajki.
15) cechuje liczykrupę.
16) godło Litwy.

PIONOWO:

2)  jezioro na Równinie Pyrzyckiej, źródło wody dla Szczecina.
3) przodek Osetyńca, a także imię autora „Kubusia Puchatka”
4) Kasia śpiewa „Na kolana”.
5) bracia i siostry.
7) rabat, bonifikata.
8) prawdziwa… krytyki się nie boi.
11) opasłe … wieloryba.
14. Kapitan „Nautilusa” z powieści Verne’a.

Rozwiązania prosimy przesłać na adres: Klub Szaradzistów "Przemek", Centrum Kulturalne w Przemyślu, ul. Konarskiego 9, 37-700 Przemyśl lub na adres e-mail: j.nowak@ck.przemysl.pl do 4 maja 2021 r.

Krzyżówka jest  do pobrania także w pliku PDF

PLIKI DO POBRANIA