Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego wirtualnie

.

• Festiwal Kapel wirtualnie

Planowany na 8 - 10 maja 42. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego ze względu na sytuację związaną z pandemią Covid-19 nie odbędzie się. Ale już dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania w naszym wirtualnym świecie festiwalu. Zaprezentujemy trochę historii, pamiątkowych zdjęć, posłuchamy kapel podwórkowych, które już dzisiaj zapraszamy do nadsyłania swoich linków z nagraniami, zaś mieszkańców Przemyśla i nie tylko, prosimy o nasyłanie swoich wspomnień i pamiątkowych zdjęć związanych z Festiwalem.

• Zapraszamy na emisję filmu "Od podwórka do podwórka"

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na emisję filmu o Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego pt. "Od podwórka do podwórka". Film wyemitowany zostanie w TVP 3 Rzeszów w sobotę 9 maja o godzinie 17:30. Powtórka w niedzielę 10 maja o godz. 19:00. Zapraszamy przed telewizory!

• Festiwal Kapel - internetowa wystawa retrospektywna, cz. 1

Zapraszamy na pierwszą część retrospektywnej wystawy prezentującej poprzednie edycje Festiwalu Kapel. Dziś lata 70-te i 80-te. Wystawa była prezentowana w 2013 r. na przemyskim Rynku z okazji 35. edycji Festiwalu i obejmuje lata 1976 - 2012.

• Festiwal Kapel - internetowa wystawa retrospektywna, cz. 2

Zapraszamy na drugą część retrospektywnej wystawy prezentującej poprzednie edycje Festiwalu Kapel. Dziś dekada lat 90-tych. Wystawa była prezentowana w 2013 r. na przemyskim Rynku z okazji 35. edycji Festiwalu i obejmuje lata 1976 - 2012.

• Festiwal Kapel - internetowa wystawa retrospektywna, cz. 3

Zapraszamy na ostatnią część retrospektywnej wystawy prezentującej poprzednie edycje Festiwalu Kapel. Dziś lata 2000 - 2012. Wystawa była prezentowana w 2013 r. na przemyskim Rynku z okazji 35. edycji Festiwalu i obejmuje lata 1976 - 2012.

• Festiwal Kapel - garść historii

Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego jest najstarszą i najbardziej znaną tego typu imprezą w Polsce. Ma za zadanie chronienie i pielęgnowanie tradycji miejskiego folkloru oraz prezentowanie twórczości kapel podwórkowych. Kapele podwórkowe to zjawisko kiedyś bardzo popularne w krajobrazie wielu polskich miast, a najbardziej przedwojennego Lwowa, gdzie niemal każda ulica miała swój zespół. Przemyski festiwal daje możliwość obcowania z muzyką miejskich ulic, podwórek i zaułków.