Polski Jazz 360 stopni - koncert Olgi Boczar

Centrum Kulturalne w Przemyślu znalazło się wśród instytucji kultury z całej Polski wybranych do projektu „Polski Jazz 360°”, którego organizatorem jest Fundacja „Polski Jazz”. Jednocześnie otrzymało logo „Jazzowy Dom Kultury”.

W ramach projektu zapraszamy 12 października o godzinie 19:00 do klubu Piwnice na koncert Olgi Boczar, która wraz z zespołem zaprezentuje nową płytę pod tytułem „Tęskno mi, tęskno”.

Płyta „Tęskno mi, tęskno” to kompilacja 8 utworów utrzymanych w charakterze nu-folkowym. Na albumie znajdują się utwory autorskie Olgi, jak też te rdzennie – ludowe, jak np. „To i Hola”, czy „Dwa serduszka, cztery oczy” zaaranżowane w nowy, „świeży” sposób. Choć płyta mocno nawiązuje do polskości, nie jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla miłośników polskiego folkloru. Można odnaleźć w niej również subtelne nawiązania do muzyki popowej, niekiedy do klasycznej harmonii jazzowej, czy rytmów muzyki latynoskiej, aczkolwiek wszystko w granicach dobrego, wyrafinowanego smaku.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat objęło Polskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Jazz Forum – The European Jazz Magazine.

„Polski Jazz 360°” to program edukacyjno-koncertowy, którego celem jest promocja muzyki i kultury jazzowej. W ramach tej inicjatywy w całym kraju odbywają się koncerty artystów czołowej polskiej sceny jazzowej.

Przeczytaj ekskluzywny wywiad z Olgą Boczar

PLIKI DO POBRANIA