• Rozwiązywaliśmy Krzyżówkę z Przekrojem

Kwartalnik "Przekrój" 15 września zaprosił szaradzistów na szóstą odsłonę Ogólnopolskiego Turnieju Rozwiązywania Krzyżówek z Przekrojem.
    Tego dnia w dziesięciu miastach, w tym samym czasie, rozpoczęła się wielka gimnastyka szarych komórek. Członkowie Klubu "Przemek": Zbigniew Bilo, Jolanta Nowak, Stanisław Pacławski i Andrzej Zalewski również przystąpili do rozwiązywania arcytrudnej krzyżówki.

• Smutne pożegnanie

W sobotę, 14 września pożegnaliśmy wieloletniego sympatyka Klubu "Przemek",  pana Tadeusza Sosnowskiego. Był on pierwszym mistrzem, a zarazem zdobywcą okazałego pucharu Prezydenta Miasta w zorganizowanych w 2007 r. przez nasz Klub I Mistrzostwach Szaradziarskich Przemyśla, również w następnych latach zajmował w nich czołowe miejsca. Brał udział też w niemal wszystkich strefowych eliminacjach Mistrzostw Szaradziarskich Polski. Zawsze będziemy go mile wspominać. Cześć jego pamięci.

• Przemkowe Łamigłówki nr 11

Czerwcowe dni są najdłuższe w roku, a słońce w zenicie dogrzewa coraz mocniej. Niedługo wakacje i wyjazdy na letni wypoczynek nad morze, jeziora, góry, czy też na zagraniczne wojaże. Wszystkim życzymy przyjemnego i udanego wypoczynku. Jednak podczas urlopu, czy to w domu, czy na wyjeździe,  nie zapominajmy o gimnastyce umysłu. Z tą myślą nasz Klub Szaradzistów „Przemek” przygotował sporą porcję różnorodnych zadań szaradziarskich.

• Przemkowe Łamigłówki N 10

Oddajemy Państwu kolejny numer "Przemkowych Łamigłówek". Życzymy miłej rozrywki.

• Pożegnanie

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci długoletniego przyjaciela naszego Klubu  kolegi Ryszarda Bajorskiego, szaradzisty z Lubaczowa, który wielokrotnie brał udział w organizowanych przez nas eliminacjach do szaradziarskich mistrzostw Polski oraz Mistrzostwach Szaradziarskich Przemyśla. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy współczucia.

• świąteczne łamigłówki "Przemka"

Boże Narodzenie tuż... tuż, wszędzie czuć już świąteczną atmosferę. Przedświąteczny tydzień jak i same święta większość z nas spędzi rodzinnie, nie może więc wówczas zabraknąć zadań szaradziarskich, które będzie można wspólnie rozwiązywać. Członkowie Przemyskiego Klubu "Przemek" specjalnie na tę okoliczność przygotowali kilkanaście łamigłówek. Zapraszamy do miłej zabawy!

• Krzyżówki patriotyczne

Z okazji doniosłej rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowaliśmy dla Państwa kilka okolicznościowych zadań.

• Łamigłówki na lato

Dla miłośników zadań szaradziarskich zamieszczamy kilka zadań przygotowanych przez członków naszego Klubu. Będą w sam raz na chłodne, deszczowe, letnie wieczory.

Więcej zadań poniżej do pobrania...

• Mundialowe łamigłówki "Przemka"

Wkrótce czekają nas mundialowe rozgrywki, żeby uspokoić trochę  skołatane nerwy, w przerwach meczów proponujemy Wam na ostudzenie emocji kilka zadań szaradziarskich, przygotowanych przez członka naszego Klubu - Czesława Żygłowicza. Miłej zabawy!

• Eliminacje strefowe do Szaradziarskich Mistrzostw Polski

7 kwietnia o godz. 12.00 w 16 miastach - siedzibach klubów szaradzistów przeprowadzono Eliminacje Strefowe XVII Szaradziarskich Mistrzostw Polski. W sumie zakwalifikowanych zostało 426 uczestników. W Przemyślu, w Klubie "Piwnice" Centrum Kulturalnego wystartowało 13 szaradzistów. Wybrani najlepsi w kwietniowych eliminacjach strefowych (ok. 60 osób) oraz laureaci poprzednich mistrzostw w 2016 roku, rywalizować będą o tytuł szaradziarskiego mistrza Polski w finale, który odbędzie się 9 czerwca br. w Warszawie. Uczestnicy  finału rywalizują o ufundowane przez Redakcję  "Rozrywki" nagrody pieniężne, nagrody rzeczowe i tytuły: szaradziarskiego mistrza Polski oraz I i II wicemistrza.